Digiturk Yorum Ekleyin
1x1
Bir Çalışan (Eski Çalışan)
Maltepe, İstanbul
1x1
03.Mart.2013

Artılar :

Digiturk gelişim bakımından güzel bir firma en güzel yanlarından bir tanesi de teknolojik olması. Onun haricinde yeni cihaz ve yeni teknolojileri kullanması. Tabi en büyük etkenlerden bir taneside hiç şüphesiz süper lig satış kolaylığı getirmesi

Eksiler :

Digiturk hiç bir zaman bayilerini öz evladı gibi sevmez her zaman üvey evlat muamelesi çeker. Her işi onlara yıkar ama her zaman ikili oynar. Bayi de bir sıkıntı görse hemen bodoslama dalar ama bayinin yararına olan bir konuda asla elini sürmez. Örnek sabah beş dk. yetkili teknik servise geç gelmişseniz bölge temsilcisi sizin üzerinizden patrona yüklenir. Patronda size yüklenir olan gine her şekilde size olur. Ama nedense sabah başınıza dikilenler akşam sizin sekizden sonra çalıştığınızı görmezler. Ve bir Allahın kuluda çıkıp ya bu adamların evi var ailesi var sabahtan bu yana çalışıyorlar. Saaat sekizden sonra çalışmasınlar demez. Bugün normal bir firma 6da kapanırken digitürk servisleri sekizden önce kapatamaz. Ama aslına bakarsanız biz ona dokuz on diyelim daha iyi gece şirkette yattığım bile oldu. Üvey evlat olmanın dez avantajını görebilirsiniz.

Yönetime Tavsiyeler :

Bayileri içinize alın bayi personellerini kendiniz atama yapın artık bayiler sizden ve sizin yetkili olarak gönderdiğiniz kişilerden sorulur olsun büyük bir takip eksikliği ve bayilerin menfaatleri uğruna zararlarını engellemiş olursunuz. Tabi siz hiç bir şeye el sürmeden yapmak isterseniz bu durum başka.

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

Prodüktör (Eski Çalışan)
Beşiktaş, İstanbul
1x1
20.Şubat.2012

Artılar :

"Ben DigiTurk'te çalışıyorum" deyince hava oluyor. Ünlü konuklarla ve spikerlerle arkadaş oluyorsunuz. Özel araçla evinizin önünden alınıp yine evinizin önüne bırakılıyorsunuz. DigiTurk dergisini bedava alıyorsunuz.

Eksiler :

Sigortasız çalıştırdıkları insanlar var. Bu insanlara yemek kartı verilmiyor. Yemek kendi cebinizden gidiyor. Bazen sabah 8 - ertesi sabaha karşı 5 çalıştığınız için epey yemeğe gidiyor paranız. Size bir şey kalmıyor. Bilgisayar çağında olduğumuz halde hala 80'ler gibi kasetten kasete montaj yapılıyor. Montaj odalarında sıra oluyor. Hak ettiğiniz parayı alamıyorsunuz. Haftada bir gün zar zor izin yapıyorsunuz. Maaşınız zamanında yatmıyor. Hele araya hafta sonu, bayram girdi mi yandınız. Recep İvedik'e benzeyen bir müdürünüz var, sizi sürekli küçümsüyor. Hiç kimseden övgü almıyorsunuz. Kendi denginiz arasında "Ben daha çok çalıştım, biraz da sen çalış" gibi tartışmalar yaşıyorsunuz. Daha önce kaç yıl çalıştığınız önemli değil. Deneyime bakılmıyor. Eğer oraya yeni girdiyseniz, tüm geçmişiniz göz ardı edilerek sıfırdan başlıyorsunuz gibi oluyor. Onlar için yeni yetmesiniz.

Yönetime Tavsiyeler :

Tüm sigortasız çalışanları artık kadroya almaları. "Yakında sigortalı olacaksın" diye kandırmamaları...

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

Proje Müdürü (Mevcut Çalışan)
Beşiktaş, İstanbul
1x1
25.Ocak.2012

Artılar :

Çalışmak için iyi bir yer
Teknoloji şirketi olması

Eksiler :

Kariyer gelişimi için fazla fırsat yok

Yönetime Tavsiyeler :

Müdürlere dikkat edin

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

şeffaf patron